Ogrzewanie gazowe
Poniżej znajdziesz artykuły z różnych kategorii, oznaczone hasłem tematycznym ogrzewanie gazowe.
Poniżej znajdziesz artykuły z różnych kategorii, oznaczone hasłem tematycznym ogrzewanie gazowe.
Zastanawiałem się ostatnio, jakie są najprostsze z dostępnych w Polsce metody na zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych.
Pierwszym, co przyszło mi do głowy, była rezygnacja ze spalania węgla na rzecz gazu ziemnego, co pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla (CO₂). Jaka jest skala takich oszczędności, można z niezłym przybliżeniem policzyć całkiem łatwo.
Czytaj dalej artykuł „Ile CO₂ można zaoszczędzić przechodząc z węgla na gaz?”Najwygodniejsze ogrzewanie jest to, które jest możliwe bezobsługowe, nie wymaga rąbania drewna, ładowania węgla i wybierania popiołu. Wielu inwestorów w Polsce wybiera ogrzewanie na gaz ziemny. Ale nawet nie mając dostępu do gazociągu można zainstalować w domu ogrzewanie gazowe z butli.
W zasadzie pod tym pojęciem mieści się kilka różnych rozwiązań technicznych, o których wspomnę poniżej. Znajdziesz tam także informacje o tym, ile kosztuje takie ogrzewanie i czy warto się w to pakować. Na końcu zaś podam kilka alternatyw dla osób, które nie mają w domu szans na podłączenie się do gazu ziemnego.
Czytaj dalej artykuł „Ogrzewanie gazowe z butli”Niniejszy artykuł został opublikowany po raz pierwszy 20.12.2009 r. Poniżej znajduje się jego zaktualizowana wersja.
W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z Wami swoją wiedzą i przemyśleniami na temat ogrzewania gazowego. Przez większość z inwestorów budujących domy jednorodzinne traktowane jest jako domyślny sposób ogrzewania domu, od którego niejako się wychodzi. Dopiero gdy okazuje się, że posiadana przez nich działka nie posiada dostępu do sieci gazu ziemnego, albo jego podłączenie jest zbyt drogie, wtedy inwestorzy szukają innych paliw do ogrzewania.
I ja się temu podejściu wcale nie dziwię, wręcz przeciwnie, rozumiem je doskonale. Ogrzewanie gazowe ma bowiem mnóstwo zalet. Czytaj dalej artykuł „Ogrzewanie gazowe – zalety, wady i koszty”
Uwielbiam pytania, które do sformułowania odpowiedzi wymagają wróżenia z fusów. Albo wzięcia paru liczb z sufitu. Jako, że bardzo często takie pytania dostaję, od czasu do czasu pojawiają się takie artykuły, jak ten. A pytanie dostałem od Mariki:
Ja mam pytanko. planuje z chlopakiem wynajac mieszkanie okolo 60 m2, z ogrzewaniem gazowym, mieszkanie jest jest odnowione, ocieplone, nowy dach, okna plastiki .. piec jakiś nowszy z jakim kosztem trzeba się liczyc??
Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna: to zależy. Albo ewentualnie, że trudno powiedzieć. Dlaczego? Czytaj dalej artykuł „Jak sprawdzić ile kosztuje ogrzewanie gazowe mieszkania?”
Odnoszę wrażenie, że polscy inwestorzy budujący domy jako podstawowy sposób ich ogrzewania wybierają kotły gazowe. A tam, gdzie nie mają dostępu do gazu ziemnego, rozważają ogrzewanie na propan, czyli gaz z butli.
W niniejszym artykule chciałbym przyjrzeć się temu sposobowi ogrzewania domu i poszukać odpowiedzi na pytanie, czy warto je wybrać.
W Polsce sieć dystrybucyjna gazu ziemnego rozwinięta jest całkiem nieźle, ale mimo wszystko, duża część działek budowlanych pozbawiona jest dostępu do gazociągu. Czasem ten dostęp teoretycznie istnieje, ale ze względu na konieczność wykonania bardzo długiego przyłącza, jest on bardzo wysoki. Czytaj dalej artykuł „Ogrzewanie na propan — zalety, wady, koszty”
W bardzo wielu polskich domach to właśnie tytułowe ogrzewanie na gaz ziemny jest pierwszym wyborem, od którego inwestorzy zaczynają analizę tematu. Często w zapytaniach, które dostaję e-mailem, pojawia się zdanie podobne do „niestety na działce nie ma gazu, dlatego szukamy sposobu ogrzewania domu”.
Że gaz ziemny jest domyślnym sposobem ogrzewania w Polsce zupełnie mnie nie dziwi. I sam też nie jestem skłonny do tego, by zniechęcać do ogrzewania gazem (prądem albo węglem — i owszem). Już spieszę tłumaczyć dlaczego. Czytaj dalej artykuł „Ogrzewanie na gaz ziemny”
Najnowsze komentarze