Ogrzewanie ścienne

Poniżej znajdziesz artykuły z różnych kategorii, oznaczone hasłem tematycznym ogrzewanie ścienne.

Infrapanele – czy rzeczywiście oszczędne?

Niecałe 2 tygodnie temu opublikowałem tu wpis z odpowiedzią na pytanie czytelniczki, jakie wybrać ogrzewanie elektryczne. Dziś w kolejce do moderacji pojawił się pierwszy komentarz, którego tematem były infrapanele, czyli jeden ze sposobów elektrycznego ogrzewania. Komentarz został przechwycony przez filtr antyspamowy.

Filtr nie zna się na ogrzewaniu, ale chyba całkiem słusznie stwierdził, że ten komentarz to spam i wcale niekoniecznie jest uczciwy i zgodny z prawdą. Mimo, że nie zdecydowałem się go opublikować na blogu pod tamtym artykułem, zacytuję go tutaj. Niżej w treści wpisu dowiecie się dlaczego.

Komentarz podpisany był imieniem Anka, choć wątpię, by rzeczywiście napisała go jakaś Ania… 😉 Czytaj dalej artykuł „Infrapanele – czy rzeczywiście oszczędne?”

Kolejne strony artykułu: [ 1 ] [ 2 ]

181 komentarzy

Opublikował 10.05.2015 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami , ,

Jak moc infrapaneli wpływa na ich zużycie prądu?

Ci, którzy ten serwis śledzą od dłuższego czasu, na pewno już zauważyli, że nie przepadam za infrapanelami. Nie jestem w stanie przełknąć marketingowego bełkotu serwowanego przez sprzedawców takich urządzeń. Nie są one jakoś szczególnie oszczędne, dają tylko nieznacznie mniejsze rachunki, niż grzejniki elektryczne. Ale mimo to od czasu do czasu ktoś próbuje swoich potencjalnych klientów przekonać, że jest inaczej.

Weźmy taki oto komentarz, pozostawiony pod moim wpisem krytykującym infrapanele przez Mamę Czterolatka:

Mieszkam w nieocieplonej kamienicy. W jednym z pokoi (30m) mamy 3 panele na podczerwień. Normalnie płacimy za prąd 200 zl miesięcznie a w miesiacach zimowych 800 zł. I gdyby było jeszcze za co…. ale szału nie ma. Wracamy z pracy o 16 w domu jest 15 stopni włączamy ogrzewanie do godziny około 23 i nagrzewa się do 17/18 stopni. Dla mnie to tragedia!!!!!!!!!!!!!!

I drugi, który wpadł do filtra antyspamowego na blogu. Brzmi on tak:

Ktoś pani źle dobrał panele i dlatego ma pani takie zużycie prądu.Pewnie mają za małą moc i non stop działają..Przy takiej powierzchni powinna mieć pani min 2kw mocy o ile jest jakieś ocieplenie budynku.W budynkach nieocieplonych nie ma sensu montować paneli podczerwieni: no chyba że jest gruby mur min 45cm.
Ja jestem zadowolony z paneli.

Czytaj dalej artykuł „Jak moc infrapaneli wpływa na ich zużycie prądu?”

4 komentarze

Opublikował 16.11.2014 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami , ,