Zrób to sam

Poniżej znajdziesz artykuły z różnych kategorii, oznaczone hasłem tematycznym zrób to sam.

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania domu, jest samodzielne wykonanie instalacji ogrzewczej. Obniżenie kosztów wtedy polega nie tyle na zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie, a na zmniejszeniu kosztu jego instalacji, widocznego w racie kredytu hipotecznego wziętego na budowę i urządzenie domu.

Jestem gorącym zwolennikiem wykonywania wielu prac na budowie tymi rękami, o ile tylko inwestor ma taką możliwość. W wielu przypadkach może się okazać, że kilka dni bezpłatnego urlopu będzie tańsze, niż spędzenie tych kilku dni na etacie i opłacenie fachowca, który w tym czasie tę samą pracę dla nas wykona.

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najlepszych sposobów na dostarczenie ciepła do pomieszczeń. A oprócz tego, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego możliwe jest samodzielnie, bo nie jest trudne ani wymagające fachowej wiedzy. Inwestorzy, którzy pokusili się na wykonanie ogrzewania podłogowego własnymi rękami, często mówią, że to najłatwiej zaoszczędzone pieniądze na budowie domu. Nic dziwnego, wyceny firm instalatorskich niekiedy są wzięte z sufitu. Czytaj dalej artykuł „Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?”

2 komentarze

Opublikował 22.03.2011 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami ,