Gaz drzewny

Poniżej znajdziesz artykuły z różnych kategorii, oznaczone hasłem tematycznym gaz drzewny.

Paliwa gazowe dla ogrzewania

W dzisiejszym artykule przegląd gazowych paliw, które w domowych instalacjach można wykorzystywać do ogrzewania. A dokładniej, do opalania domowych źródeł ciepła, przede wszystkim do kotłów centralnego ogrzewania.

Na początek warto omówić najważniejsze z punktu widzenia ogrzewania paliwo gazowe, jakim jest… Czytaj dalej artykuł „Paliwa gazowe dla ogrzewania”

Opublikował 08.01.2010 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami , , ,

Ogrzewanie na holzgas (gaz drzewny)

Holzgas, czyli gaz drzewny, jest paliwem nadającym się do zasilania silników, ale nie tylko. Można go z powodzeniem stosować również do produkcji ciepła czy ciepłej wody, zatem — do ogrzewania.

Ogrzewanie przy wykorzystaniu drewna to jeden z najtańszych sposobów na zapewnienie ciepła. Drewno jest bowiem tanie i nie jest objęte podatkami. Przyszłością jest ogrzewanie na biomasę, co wynika z odnawialności tego paliwa. Czytaj dalej artykuł „Ogrzewanie na holzgas (gaz drzewny)”

6 komentarzy

Opublikował 24.03.2007 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami , , ,

Jak zastąpić gaz ziemny gazem drzewnym?

Dwa dni temu Rosja wyłączyła Ukrainie gaz ziemny. Wbrew pozorom i zapewnieniom, również i dla nas oznacza to poważne kłopoty teraz i być może w przyszłości. Ponieważ nie czas i nie miejsce na dokładne wyjaśnianie na czym polega problem, pozwolę sobie odesłać zainteresowanych do artykułu „Pierwszy konflikt w roku 2006 to konflikt energetyczny” w serwisie OilPeak.pl. Czytaj dalej artykuł „Jak zastąpić gaz ziemny gazem drzewnym?”

1 komentarz

Opublikował 03.01.2006 mgr inż. Krzysztof Lis i oznaczył hasłami ,