Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – poznaj możliwości nowoczesnych urządzeń grzewczych

Autor: Gość redakcji (materiał sponsorowany)

Ogrzewanie elektryczne przez długi czas było kojarzone z wysokim zużyciem energii i sporymi kosztami. Jednak innowacyjne rozwiązania zmieniły sytuację. Dzięki nim grzejniki elektryczne mogą z powodzeniem konkurować z innymi systemami ogrzewania.

Nowoczesne urządzenia grzewcze Radialight mają wiele zalet. Dostrzega je coraz więcej użytkowników i przekonuje się do ogrzewania domu energią. Urządzenia od Radialight nie tylko nie nadwyrężają mocno domowego budżetu, ale gwarantują też wysoki komfort użytkowania wnętrza.

Czym jest innowacyjna technologia od Radialight?

Urządzenia grzewcze Radialight zostały zaprojektowane we włoskiej fabryce z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ogrzewania elektrycznego. Priorytetem producenta było stworzenie urządzeń funkcjonalnych, wygodnych w użytkowaniu i – co bardzo istotne – tanich w eksploatacji. Ponieważ pojęcia „ogrzewanie elektryczne” i „energooszczędność” przez długi czas wzajemnie się wykluczały, należało poszukać nowych rozwiązań. Efektem tych poszukiwań są hybrydowe grzejniki elektryczne, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze.

Kluczem do sukcesu włoskiego producenta okazało się zastosowanie w jednym urządzeniu ogrzewania konwekcyjnego oraz promienników podczerwieni. Wzajemne powiązanie ich pracy w taki sposób, by działały efektywnie i ograniczały zużycie energii, pozwoliło wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Takie rozwiązania zastosowano w grzejnikach elektrycznych z serii Klima oraz Deko. Ich dokładny opis można znaleźć na stronie dystrybutora urządzeń Radialight https://Econovli.pl.

Urządzenia grzewcze Radialight

W grzejnikach Klima znajdują się dwa niezależne, wydajne elementy grzejne. Pierwszy z nich to element aluminiowy, czyli ogrzewanie konwekcyjne. Umożliwia on szybkie ogrzanie pomieszczenia do pożądanej przez użytkowników temperatury. Dużą zaletą tego elementu jest natychmiastowe reagowanie na zmieniające się we wnętrzu warunki. Natomiast wbudowane w grzejnik promieniowanie podczerwone umożliwia stałe przekazywanie ciepła z części czołowej urządzenia. W przypadku tego  elementu grzejnego mamy do czynienia z ogrzewaniem wszystkich znajdujących się we wnętrzu przedmiotów na podobnej zasadzie, jak działa słońce. Promieniowanie podczerwone pozwala na utrzymanie temperatury na stałym poziomie i – co istotne – pracuje przy niskim poborze mocy.

W przypadku nowoczesnego grzejnika Deko w eleganckiej obudowie umieszczono trzy systemy grzejne. Dwa z nich to elementy aluminiowe znajdujące się w odległości ok. 50 cm jeden od drugiego. Ogrzewanie konwekcyjne – podobnie jak w grzejnikach Klima – ma za zadanie szybko ogrzać wnętrze do określonej temperatury. Trzeci system, czyli promieniowanie podczerwone zlokalizowane w przedniej części urządzenia odpowiada za utrzymanie w pomieszczeniu stałej temperatury przy jednoczesnym niskim poborze mocy.

Dlaczego urządzenie hybrydowe?

W przypadku elektrycznych grzejników hybrydowych od Radialight priorytetem pozostaje możliwość ogrzania pomieszczenia przy możliwie najniższym poborze mocy. Producent nie zapomniał jednak o efektywności tych urządzeń i komforcie użytkowników. O tym z kolei możemy mówić z uwagi na fakt, że są to urządzenia praktycznie bezobsługowe i zapewnią możliwość szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Ta ostatnia cecha ma kluczowe znaczenie przy nagłym załamaniu pogody, powrocie do domu po dłuższej nieobecności albo zmianie temperatury z nocnej na dzienną.

Na dowód tego, że grzejniki Klima i Deko są urządzeniami energooszczędnymi, warto przytoczyć kilka faktów. Grzejniki Klima w trybie działania promieniowania podczerwonego pobierają zaledwie ok. 15% swojej nominalnej mocy, natomiast grzejniki Deko ok. 20%. Wbudowany w urządzenia inteligentny i precyzyjny termostat steruje jego pracą i samodzielnie (na podstawie panujących we wnętrzu warunków) decyduje, który element grzejny powinien działać w danej chwili.

Hybrydowe grzejniki elektryczne to doskonała alternatywa dla innych systemów ogrzewania. Dają użytkownikom komfort cieplny, nie wymagając przy tym dużego zaangażowania z ich strony. Nowych inwestorów zachęcają także tym, że nie obciążają znacznie domowego budżetu. O to ostatnie zadbał producent, wprowadzając szereg dodatkowych funkcji, które przekładają się na oszczędzanie energii. Wśród nich należy wymienić czujnik otwartego okna oraz czujnik obecności. Dużą zaletą jest też możliwość programowania urządzeń, co pozwala dostosować je do indywidualnych wymagań konkretnych użytkowników. Atuty grzejników Klima i Deko wydają się trudne do przecenienia, a fakt, że do ogrzewania elektrycznego przekonuje się coraz więcej osób, mówi sam za siebie.

Zobacz także

Opublikował 23.08.2019 Gość redakcji (materiał sponsorowany)

Pozostaw komentarz

Subscribe without commenting